Asociace výrobců klinické výživy

[ Přejít na navigaci ]

ONCA implementační konference v Madridu

Delegace všech zúčastněných zemí v projektu ONCA (Optimální Nutriční Péče pro Každého) se sešly společně v Madridu, aby sdílely své zkušenosti i dosavadní úspěchy a vzájemně se inspirovaly pro další rozvoj.

malicova.pngZákladem evropského projektu ONCA je široká spolupráce odborných společností, výrobců, pacientů, politiků, plátců a dalších subjektů. Cílem je poukázat na potřebu a prospěšnost nutriční péče, vzdělávání obyvatel a pacientů v této oblasti, jak v preventivní  tak i v sekundární péči.

"Každý krok, který uděláme, zlepšuje zdraví a péči o pacienty a v tom spočívá má motivace dirigovat tento velký orchestr" sdělil předseda Evropské aliance výživy pro zdraví (ENHA) Frank de Man.

V letošním roce se na konferenci účastnila i řada politiků z jednotlivých členských zemí projektu. Ti ve svých prezentacích poukázali na stav nutriční péče a kroky, které učinili nebo mají v plánu zavést ke zlepšení současného stavu. Poprvé byli přítomni i pacienti a zástupci jejich organizací. Někteří z nich sdíleli s účastníky konference své životní příběhy, včetně překážek na cestě, kterou si museli projít.  Tyto často emotivní příběhy pomáhají nám ostatním chápat potřeby pacientů a ukazují možnosti, jak pomáhat zlepšovat léčbu a zapojení zpět do aktivního života.

Českou delegaci vedl Doc. MUDr. Pavel Těšínský, předseda SKVIMP, za MZ ČR přijala pozvání Ing Jana Müllerová z odboru podpory zdraví a primární prevence MZ ČR, pacienty reprezentovala paní Monika Malíčková, SKVIMP byl zastoupen dále MUDr. Františekem Novákem a Asociaci výrobců klinické výživy předseda, MUDr. František Vojík.

S potěšením již nyní můžeme oznámit, že Česká republika bude hostitelem právě příští konference ONCA, která se bude konat v Praze 19. května 2017.

madrid_onca.png