Asociace výrobců klinické výživy

[ Přejít na navigaci ]

Česká AVKV a SKVIMP spojují své síly při propagaci nutritionDay

Společnost klinické výživy a intenzivní metabolické péče (SKVIMP) a Asociace výrobců klinické výživy (AKVK) uskutečnili společně dne 5. března 2015 kulatý stůl, jehož cílem byla podpora mezinárodního nutričního auditu nutritionDay.

Akce se zúčastnilo asi 250 nutricionistů a dalších odborníků z oblasti výživy. Cílem bylo mobilizovat nemocnice v České republice k účasti v mezinárodním auditu nutriční péče - nutritionDay 2015 a sběru dat o stavu stavu výživy v českých nemocnicích. Získaná data budou použita jednak ke zvýšení povědomí o podvýživě a s ní spojených rizicích mezi zdravotnickými pracovníky a dále poskytnuta Ministerstvu zdravotnictví ČR k využití při přípravě a realizaci akcí směřujících k zlepšení nutriční péče.

AVKV bude pokračovat v propagaci nutitionDay v průběhu celého roku 2015; jsou plánovány akce zaměřené na nemocnice, odbornou onkologickou společnost a společnost intenzivní medicíny. Účast v NutritionDay 2015 představuje základní stavební kámen k zapojení do projektu ONCA v roce 2016. V diskuzích navíc dále poslouží i další dokumenty ENHA /MNI/ ESPEN Pražská deklarace /seznam akcí "Stop podvýživě" (2009).

Zdroj:3 Apr 2015 MNI-NIG quarterly newsletter